על נשימה מעגלית, הדחקה ופחד

April 23, 2018

 

כשאנחנו נמצאים באירוע מלחיץ, או חווים חוויה המעוררת פחד, התגובה הראשונית שלנו היא עצירת הנשימה. "לא הצלחתי לנשום מרוב פחד" הוא ביטוי שגור בפינו המשקף את המציאות. אבל כאשר אנחנו עוצרים את נשימתנו אנחנו מדחיקים את החוויה המלחיצה עמוק בתוכנו. פיטר לוין כתב על כך בספרו המצוין "להעיר את הנמר": מה שמבדיל בין בני אדם לחיות בטבע זה שהחיות משחררות את האירוע הטראומטי על ידי ניעור הגוף והזזת האנרגיה ואילו אצלנו האנרגיה נשארת תקועה בגוף-קפואה, זה מהווה מעצור רגשי ואנרגטי המונע מאתנו זרימה חופשית של אנרגיית-החיים וגורם לנו לפחד, לדיכאון ולמחלות שונות. עם השנים זיכרונות ואירועים מכאיבים מהעבר מצטברים להם בגוף כמו ערפל כבד המסתיר לנו את "השמש הפנימית", שהיא מקור האהבה והשמחה שבתוכנו. 

 

מטרת הריברסינג היא לשחרר את הפחד! תהליך הנשימה מהווה מעין "מקלחת אנרגטית" המשחררת אותנו מזיכרונות כואבים וטראומות מהעבר. כפי שהמים שוטפים את הלכלוך במקלחת, כך מנקה הריברסינג את כל הפסולת הפיסית והרגשית שבתוכינו.

תהליך הריברסינג התגלה בראשית שנות השבעים ע"י לאונרד אור, איש רוח מארצות הברית, שחווה מחדש את לידתו כשישב להנאתו בסאונה ונשם. חוויה מתקנת זו שחררה אותו מטראומת-הלידה שלו.  הסתבר שכבר האיסיים שחיו במערות קומראן שליד ים המלח, עברו תהליכי טיהור דומים בים. התהליך הינו חלק מהפסיכולוגיה הטראנספרסונלית משום שהוא עוקף את המודע ומגיע לחוויות שהדחקנו בגוף במהלך השנים. בתהליך הריברסינג אנחנו לא מנתחים את הבעיה, אלא משחררים את מקור הפחד המודע והלא מודע. 

 

 

Please reload

Our Recent Posts

הדרך הבטוחה ביותר לנשום כדי להימנע מנגיף הקורונה לפי המדע

June 30, 2020

על התמדה, נשימה ונחישות בטיפול במחלת קרוהן

May 31, 2018

"טריפ של חמלה"-סשן נשימות במקום אקסטזי

May 14, 2018

1/1
Please reload

Tags

Please reload

 

התקשרו: 052-22-79-144

  • YouTube
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon